O nás

BBI Classic Investments s.r.o.

Nově vzniklá společnost BBI Classic Investments s. r. o. společně pod záštitou Best Buy Investments, a.s. přináší do České republiky jedinečnou možnost profesionálního zajištění investice v jednom z nejzajímavějších odvětví: klasických automobilů nebo investičních mincí.

V současné době se chýlí k závěru založení fondu kvalifikovaných investorů CLASSIC INVESTMENTS s minimální investicí 75 000 EUR o kterém vás budeme v nejbližší době na těchto stránkách informovat.


Proč investovat do klasických automobilů?

Trh s klasickými automobily v poslední době roste díky neutuchající celosvětové poptávce a také díky omezenému počtu dosud existujících hodnotných vozů. Důvodů, proč investovat do vhodných veteránů ať již napřímo nebo prostřednictvím fondu zaměřeného na historické vozy, je opravdu mnoho: index s klasickými vozy překonává akciové indexy, jedná se o stabilně rostoucí trh, v současné době jde o nejvyšší rostoucí zhodnocení v rámci segmentu sběratelských předmětů.


A důležitý je také fakt, že investice v podobě klasického auta vás bude skutečně bavit!


investice do klasických vozů - napřímo, nebo využít prostředí fondu?

Investovat přes fond je velmi praktické, investoři nepotřebují dané problematice zcela rozumět, na to má fond svůj expertní tým, který se stará o výběr vhodných automobilů a tím je minimalizováno riziko chybných rozhodnutí a s tím spojené investiční ztráty. Velkou výhodou je diverzifikace, která umožňuje participaci na různých trendech. Další bonusem jsou ve srovnání s přímou investicí nižší náklady fondu na jednotlivý vůz, jako například náklady na garážování, údržbu a pojištění celé sbírky fondu. Také likvidita vložených finančních prostředků je zcela jiná oproti přímému investování do historických vozidel.


Délka investice a její průběh

Délku investice, likviditu a prodej vozů určuje vždy vývoj trhu, který je v současné době sice velmi dynamický, ale rozhodně doporučujeme optimálně alespoň pětiletý investiční horizont.

Exitovat je nejlepší v momentě, kdy trh docení raritnost daného modelu. Jedná se totiž o komoditu, která je předem daným omezeným statkem, takže poptávka po daném modelu při jasně omezené nabídce automaticky povede v případě dobrého výběru ke zvyšování ceny daného modelu. Je v podstatě pouze otázkou, jak rychle k tomu dojde a v jaké výši. Exitovat doporučujeme nejčastěji přes partnerské specializované prodejce po celé Evropě, zajímavější kousky pak občas také přes prověřené aukce.


Partneři

logo BBI BESTBUY

BBI Classic Investment s.r.o.
Balbínova č.p. 22
120 00, Praha 2 - Vinohrady Czech Republic

Tel.:+420 221 590 111
E-mail: kontakt@bbi.cz

Newsletter

Odebírat novinky

* povinné údaje

v souladu s těmito podmínkami

x