Vývoj trhu s historickými vozy

SPECIFIKACE TRHU
  • Trh s klasickými vozy je uzavřený (limitovaná nabídka)
  • Počet klasických vozů na trhu klesá, ale poptávka v čase roste
  • Klasická vozidla jsou jednou z nejvýkonnějších investic za posledních 10 let s průměrným výnosem 487 % (dle ukazatele Knight Frank Luxury Investments Index)
  • Roste poptávka: zvyšuje se počet sběratelů a nákupčích, na tento trh míří nové subjekty (př: Rusko a Čína, kde se otevřely trhu s automobilovými veterány)
  • Vývoj trhu s historickými vozy není přímo závislý na vývoji globální ekonomiky a kapitálového trhu
  • Je velmi silná korelace mezi rostoucím počtem bohatých a poptávkou po historických vozech jako zajímavou investiční příležitostí


Zdroj: http://www.cnbc.com/id/102477406

UKAZATEL VÝVOJE CEN KLASICKÝCH AUTOMOBILŮ

HAGI INDEX

The Historic Automobile Group International (HAGI) je v Londýně založená nezávislá organizace zabývající se výzkumem trhu v oblasti sběratelských historických vozů s vlastními ukazateli a indexy pro mapování vývoj tohoto trhu.

HAGI Top Index je nezávislý ukazatel vývoje cen vybraných historických automobilů, který je pravidelně zveřejňován na internetových stránkách např. Financial Times. http://www.historicautogroup.com/

Společnost publikující index je složena z týmu odborníků a poradců s dlouhými zkušenostmi v oblasti historických automobilů.

Organizace provozuje vlastní databázi zahrnující více než 100.000 aktuálních transakcí. Vstupní data jsou tříděna dle data výroby automobilů a jsou aktualizovány na denní bázi. Údaje jsou shromažďovány ze čtyř hlavních zdrojů: soukromé kontakty, světoví odborníci na konkrétní značky vozů, specializovaní prodejci a výsledky světových aukcí.


Zdroj: publikace Better than Gold: Investing in historic cars


Zdroj: publikace Better than Gold: Investing in historic cars

HRÁČI NA TRHU S KLASICKÝMI AUTOMOBILY


Partneři

logo BBI BESTBUY

BBI Classic Investment s.r.o.
Balbínova č.p. 22
120 00, Praha 2 - Vinohrady Czech Republic

Tel.:+420 221 590 111
E-mail: kontakt@bbi.cz

Newsletter

Odebírat novinky

* povinné údaje

v souladu s těmito podmínkami

x